17.04.2014
Półtora roku po ostatniej aktualizacji strona została ponownie odświeżona. Dodałem równo 400 zdjęć. Uzupełnione i poprawione zostało menu po lewej stronie - pod przyciskiem "PRASA" znajduje się spis moich artykułów i notek opublikowanych w prasie kolejowej, natomiast "INDEKS CZASOPISM" zawiera spisy artykułów w różnych czasopismach kolejowych, obecnych oraz archiwalnych. Nie jest on jednak kompletny i kilku numerów brakuje. Jeśli ktoś chciałby pomóc mi go uzupełnić - proszę o kontakt.
Zapraszam do przeglądania!
Jeśli spodobała Ci się moja strona - proszę kliknij na poniższy banner:

Kolejowa Toplista

Dziękuję i zapraszam ponownie!
20.12.2012
Mała aktualizacja - dodano 26 zdjęć pojazdów kolejowych.
30.10.2012
Niemal rok po poprzedniej - aktualizacja strony. Dodałem 269 zdjęć pojazdów szynowych oraz równo 150 zdjęć w ramach relacji z imprez kolejowych: przejazdów mikołajkowych SKPL, majówki w Śmiglu, Zaniemyskich Bitew Morskich, Floty Wielkopolski oraz z II Pikniku Kolejowego w Śremie.
02.11.2011
Aktualizacja strony: dodałem 150 zdjęć pojazdów szynowych i 25 zdjęć jako relacje z dwóch imprez, zorganizowanych przez stowarzyszenie Instytut Rozwoju i Promocji Kolei - pociągów "Piast" oraz "Wodnik".
09.06.2011
Aktualizacja strony: 42 nowe zdjęcia pojazdów i jedna relacja z przejazdu specjalnego Arrivy z Bydgoszczy do Żnina i Kruszwicy (23 zdjęcia). W dziale pojazdy znalazła się prezentacja na temat modułowych pojazdów szynowych firmy Windhoff. Na razie plik pdf można pobierać wyłącznie z zewnętrznego serwera. Po przenosinach strony (które nastąpią w przyszłości) wszystkie pliki będzie można pobierać z mojego serwera.

Jest to ostatnia aktualizacja przed zmianą mojego stanu cywilnego :-)
01.03.2011
Równo miesiąc od poprzedniej aktualizacji. W lutym obroniłem pracę inżynierską na temat "Identyfikacja zagrożeń związanych z funkcjonowaniem drzwi tramwajów typu 105Na eksploatowanych przez MPK w Poznaniu", zatem jest to pierwsza moja aktualizacja strony jako inżyniera.

Dodałem 124 nowe zdjęcia oraz kilka nowych odgłosów silników spalinowych. W planach również zamieszczenie krótkiego opisu działania wagonowych prądnic oświetleniowych.
01.02.2011
Pierwsza aktualizacja w nowym roku. Wrzuciłem 173 zdjęcia pojazdów szynowych i jedną relację ze specjalnego przejazdu "Pożegnanie serii SU45 w Wielkopolskim ZPR" (45 zdjęć). Zgodnie z zapowiedzią, pojawił się nowy dział POJAZDY, do czytania którego zachęcam. Jak na razie znajdują się tam dwie pozycje. W miarę możliwości będę starał się publikować nowe rzeczy, niekoniecznie razem z aktualizacją. Oprócz tego jest dodatkowy dział LINIE, w którym chciałbym publikować relacje z wycieczek wzdłuż zamkniętych szlaków kolejowych. Ponadto, postanowiłem opublikować również zdjęcia pojazdów pomocniczych.
02.08.2010
Po 1,5 miesiąca codziennego siedzenia nad fotami i galerią - aktualizacja. Tym razem dodałem ok. 260 zdjęć pojazdów oraz 72 zdjęcia jako relacje z trzech imprez: "Wokół Doliny Drwęcy", "Parowozem przez Wielkopolskę III" oraz "SP42 do Górek". Obecnie cała strona ma nową formę wyświetlania zdjęć, bez wyjątków. Przy okazji następnej aktualizacji postaram się zamieścić na stronie różne ciekawe artykuły o technice kolejowej oraz nietypowe relacje. Mam nadzieję, że uda mi się rozbudować i nieco zmienić profil strony na podobę portalu www.transportszynowy.pl, z którego bardzo często korzystam.

Na chwilę obecną jestem szczęśliwym studentem, który zaliczył bodajże najgorszy i najbardziej demotywujący semestr na kierunku transport i specjalności transport szynowy na Politechnice Poznańskiej. Jeśli chcesz iść na Politechnikę na transport, proszę skontaktuj się ze mną. Postaram się opisać jak to naprawdę wygląda.
22.02.2010
Mała, zimowa, posesyjna - i pierwsza w roku 2010 roku - aktualizacja. Dodano 11 zdjęć pojazdów (patrz: "GALERIA -> NOWE ZDJĘCIA") oraz relację z przejazdu specjalnego pociągu wąskotorowego "Bigos Express" z Gniezna do Niechanowa.

Jestem w trakcie zmiany sposobu wyświetlania zdjęć na stronie. Sukcesywnie dodawane będą nowe działy w nowym stylu. Jak na razie nowe wyświetlanie jest obecne w działach: NOWE ZDJĘCIA, EN57, EP09, ET22, MBxd1, Px48, SM31 i TGM40.

Jeśli pojawiają się jakieś problemy z wyświetlaniem lub chciał(a)byś podzielić się ze mną jakimiś uwagami - mój mail znajduje się w dziale AUTOR.
28.12.2009
Aktualizacja - ostatnia w tym roku. Dodałem 102 nowe zdjęcia (które można obejrzeć w dziale "GALERIA -> NOWE ZDJĘCIA") oraz 28 fotek jako relację z dwóch imprez: pociągu retro "Poznańczyk" oraz pociągu mikołajkowego w Środzie Wielkopolskiej.

Zmienione zostało menu - księga gości została wyłączona z racji spamowania. Jeśli ktoś chciałby podzielić się swoimi uwagami odnośnie strony - proszę napisać na adres mailowy, który jest w dziale "AUTOR". Dołożyłem dział "OSIĄGNIĘCIA", gdzie prezentuję to, co udało mi się dokonać na mojej "kolejowej" drodze.

Szczęśliwego Nowego Roku życzę wszystkim MK oraz pracownikom kolei!
Od niedawna publikuję zdjęcia również na ogólnopolskiej galerii TWB, gdzie zamieszczam najlepsze zdjęcia według mojej subiektywnej oceny - zapraszam do przeglądania!20.08.2009
Nareszcie, nowy adres już działa! Zapraszam do przeglądania zarówno nowych, jak i starszych zdjęć.17.08.2009
Trzecia w tym roku aktualizacja. Dodałem równo 120 zdjęć oraz relację z imprezy "Parowozem przez Wielkopolskę II", w której uczestniczyłem. Nowe zdjęcia do obejrzenia w dziale "Galeria" a relacja w dziale "Imprezy".

Strona niedługo otrzyma nowy adres - www.daras.art.pl. Jednak na razie, z racji kłopotów z adresowaniem nowej domeny, strona zostaje na swoim starym miejscu.14.04.2009
Zgodnie z obietnicą - aktualizacja częstsza niż raz na rok ;-)

Dodałem ok. 100 nowych zdjęć i dwie relacje z przejazdów pociągów specjalnych na trasie Środa Wielkopolska - Zaniemyśl. Relacje dostępne są w dziale "Imprezy". Nie trzeba przeszukiwać poszczególnych kategorii aby móc zobaczyć dodane zdjęcia - wystarczy kliknąć na kategorię "NOWE ZDJĘCIA", dostępną w dziale "Galeria" i wszystkie się wyświetlą. Proszę o cierpliwość podczas ładowania, to jest ponad 100 plików, więc na pewno strona będzie otwierać się długo.23.02.2009
Strona została zaktualizowana 11 dni temu. Jednak z winy serwera prv.pl nie mogłem jej zamieścić. W końcu postanowiłem zrezygnować z oferty strony prv.pl i obecnie galeria znajduje się na nowym - mam nadzieję lepszym - serwerze.

Co do galerii - dodałem około 170 nowych zdjęć. Kolejne czekają na obróbkę i zamieszczenie ich na stronce. Teraz, w porównaniu do wcześniejszej wersji, galeria wygląda o niebo lepiej. Nowy, intuicyjny podział zdecydowanie ułatwia przeglądanie zdjęć - i całkiem, całkiem wygląda. Zdjęcia są obecnie zamieszczane według numeru inwentarzowego pojazdu. Postaram się aktualizować galerię nieco częściej niż raz na rok... Można się przyczepić do wyglądu Księgi Gości - serwis prv.pl jest nadal w aktualizacji (kiedy ona się skończy? - tego nawet administracja serwisu nie wie). Mam nadzieję, że wkrótce dobiegnie końca i doprowadzę Księgę do stanu używalności.

Zatem - zapraszam do przeglądania!


01.03.2008
Strona doczekała się wreszcie gruntownej aktualizacji. Dodałem zdjęcia zarówno nowe, jak i starsze od tych, co już znajdowały się w galerii. W dziale "Imprezy" znajdują się dwie nowe relacje. Zostało zmienione wyświetlanie stron - wszystkie zdjęcia z danej kategorii znajdują się na jednej stronie, a nie na wielu podstronach - przyspieszy to przeglądanie, jednak zwiększa czas ładowania się stron, zatem proszę o cierpliwość. Strona została dodana do kolejowej toplisty - gorąco zachęcam do głosowania na nią! Kolejna nowość to księga gości. Ilostan - spis lokomotyw i innych pojazdów, które sfotografowałem - zostanie dodany później.

Do przeglądania strony zalecam Firefoxa z dodatkiem AdBlock Plus - blokuje on wyświetlanie reklam i wyskakujących okienek, co jest nieocenioną pomocą przy przeglądaniu stron na prv.pl, ponieważ jest tam reklam od groma...

Dotychczas stawiałem na treść, mniej na formę strony. Pracuję nad nową szatą graficzną, jednak może to troche potrwać.

To tyle tego gadania - zapraszam do przeglądania zdjęć!28.12.2007
Strona jest w trakcie aktualizacji, przepraszam za nieadekwatność niektórych podpisów pod zdjęciami. Zapraszam wkrótce.19.09.2007
Wreszcie! Rusza moja fotogaleria kolejowa. Mam nadzieje, że spodobają się Wam moje zdjęcia!