Witam! Nazywam się Dariusz Kalinowski. Ukończyłem II stopień studiów na kierunku mechanika i budowa maszyn w specjalności pojazdy transportu masowego na Wydziale Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej. Studia zakończyłem złożeniem pracy magisterskiej p.t. "Bezpieczeństwo przeciw wykolejeniu wózka towarowego Y25LSd1 na podstawie badań symulacyjnych". I stopień studiów zakończyłem na kierunku transport na tym samym wydziale poprzez złożenie pracy inżynierskiej p.t. "Identyfikacja zagrożeń związanych z funkcjonowaniem drzwi tramwajów typu 105Na eksploatowanych przez MPK w Poznaniu".

Obecnie pracuję jako asystent konstruktora w Zakładzie Układów i Zespołów Napędowych oraz Biegowych Instytutu Pojazdów Szynowych "TABOR" w Poznaniu.

Z koleją miałem styczność od zawsze, jednak na poważnie zacząłem się nią interesować na początku I klasy liceum, kiedy to razem z kolegą - Damianem - na wolnych lekcjach wychodziliśmy na pobliskie dworce (Toruń Miasto, Toruń Wschodni) obserwować pociągi. Później przyszła chęć na fotografowanie - i do dzisiaj nie przeszła. Pierwsze zdjęcie pociągowi zrobiłem ot tak, "dla hecy", aparatem analogowym bliżej nieznanej firmy. Szkoda, że nie wiedziałem, że fotografuję osobówkę "Liwa" z Gdyni do Torunia... Kilka lat później, w II klasie liceum, w zimie, zrobiłem kilka zdjęć innym "kliszakiem" (Minolta) i to mnie nakręciło na zakup cyfrówki. Był to Samsung S500. W maju 2007 roku zmieniłem sprzęt na Canona S3IS. Nie mogłem jednak poświęcać dużo czasu na fotografowanie, dlatego też moje zdjęcia były robione zwykle w podobnych miejscach, raczej przy okazji i mogą wydawać się monotonne... Obecnie w moim portfolio można znaleźć więcej ciekawych motywów. Jednak zawsze staram się, aby każde było jak najlepsze i wdzięczny będę za wszelką krytykę! Od kwietnia 2010 roku jestem szczęśliwym posiadaczem Nikona D5000 z obiektywem Sigma 18-200, dzięki czemu zdjęcia zyskały na jakości.

Zdjęcia publikuję również na ogólnopolskiej galerii TWB, gdzie zamieszczam najlepsze kadry według mojej subiektywnej oceny - zapraszam do przeglądania!

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować - napisz:


E-MAIL: darassus@wp.pl